TOPlist TOPlist TOPlist

Limitovaná nabídka - rozšířený rozbor vody s těžkými kovy (zahrnuje také olovo)

2 590 Kč 2 140 Kč bez DPH

Speciální, časově omezená nabídka na rozbor vody v rozsahu 39 parametrů v širším pojetí ukazatelů s těžkými kovy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Proč zvolit tento rozbor vody?

Rozšířený rozbor vody je vhodný pro zdroje, o kterých nemáme mnoho informací. Tento rozšířený rozbor vody o 39 parametrech včetně těžkých kovů, jako jsou olovo, měď, nikl, kadmium a arsen, podá detailní informace o stavu vody a případných zdravotních rizicích. V analýzách nechybí například hliník, který je podezříván jako jeden ze spouštěčů Alzheimerovy choroby. Dále se také dozvíte množství mědi, stříbra, kobaltu a dalších ukazatelů. Kompletní výčet rozsahu tohoto rozboru naleznete níže. Z výsledků je také možné určit tvrdost vody (výpočtem na základě množství vápníku a hořčíku).

Ukazatel mez stanovitelnosti (jednotka) Ukazatel mez stanovitelnosti (jednotka) Ukazatel mez stanovitelnosti (jednotka) Ukazatel mez stanovitelnosti (jednotka)
Escherichia coli - sírany 5 mg/l dusičnany 0,27 mg/l stříbro 1 µg/l
koliformní
bakterie
- chloridy 1 mg/l dusitany 0,005 mg/l arsen 1 µg/l
amonné ionty 0,05 mg/l hořčík 3 µg/l CHSK-Mn 0,5 mg/l baryum 0,5 µg/l
pH 1 cín 1 µg/l beryllium 0,2 µg/l kobalt 0,5 µg/l
vápník 50 µg/l chrom 1 µg/l kadmium 0,2 µg/l měď 1 µg/l
železo 2 µg/l hliník 5 µg/l lithium 1 µg/l sodík 30 µg/l
mangan 0,5 µg/l molybden 1 µg/l nikl 2 µg/l vanad 1 µg/l
draslík 50 µg/l selen 1 µg/l antimon 1 µg/l olovo 1 µg/l
titan 1 µg/l zinek  2 µg/l bor 10 µg/l stroncium 1 µg/l
thallium 0,5 µg/l tellur 5 µg/l bismut 1 µg/l

 

Co znamená mez stanovitelnosti?

Mez stanovitelnosti uvádí minimální koncentraci látky, kterou lze spolehlivě měřit. Mez stanovitelnosti se obvykle uvádí jako koncentrace v miligramech (mg/l) nebo mikrogramech na litr vody (μg/l).

Při rozboru vody se používá mez stanovitelnosti k určení limitu detekce určité látky v dané vodě. Pokud je koncentrace látky nižší, než mez stanovitelnosti, nelze ji spolehlivě detekovat a měřit. 

Díky nejmodernějšímu vybavení laboratoře jsme schopni zajistit stanovení citlivých prvků i ve velice nízkých koncentracích, při kterých by byly tyto prvky v jiných laboratořích neměřitelné.

Výsledky vám vysvětlíme podrobně a jasně. Zeptejte se na vše, co vás zajímá.

Výsledky analýzy poskytujeme v přehledné a srozumitelné formě, která umožňuje rychlé zhodnocení kvality vody a případné přijetí opatření pro zlepšení její kvality. Na základě výsledků analýzy můžeme poskytnout také doporučení pro úpravu a dezinfekci vody.

Expresní termíny analýz na vyžádání. Výsledky již do dvou dnů.

Standardní dodací doba výsledků rozborů je 7-10 pracovních dnů od přijetí vzorku do laboratoře. Mnoho projektů a výrobních procesů však vyžaduje promptní informace pro vykonání rychlých rozhodnutí. S využitím expresního servisu existuje v určitých případech možnost dodání laboratorních výsledků pro rutinní parametry během 2-4 dnů. O možnosti dostupnosti expresních analýz se informujte vždy předem. 

Akreditovaný odběr vody. Je důležitý pro úřední účely.

Akreditovaný odběr vody je služba poskytovaná laboratoří, která byla autorizována k odběru a testování vzorků vody. Tato služba je často používána k zajištění a splnění standardů správného vzorkování. Při akreditovaném odběru vody se dodržují přísné postupy, aby bylo zajištěno, že odběry vzorků jsou reprezentativní pro testovaný zdroj vody. Služba akreditovaného odběru vody je požadována zejména pro úřední účely, jako jsou např. kolaudace nebo jednání s orgány ochrany veřejného zdraví (hygienou). Je vhodná také v případě, že nechcete odběr provádět svépomocí.

Při objednání akreditovaného odběru přijede na místo určení vzorkař, který odběr vzorku provede a následně vzorky doručí do laboratoře. O provedeném odběru bude vytvořen odběrový protokol, který bude nedílnou součástí výsledkového protokolu. Službu akreditovaného odběru lze přidat k objednávce jako volbu dopravy před odesláním objednávky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: