TOPlist TOPlist TOPlist

Aplikace termodynamiky ochrání ovoce nebo osvěží bar

 

19.12.2014 (vo-da.cz) Aplikace termodynamiky s využitím speciálního ochlazovacího roztoku z dílny vo-da.cz, kdy se pomocí generátoru aerosolu upravená voda rozpadne na malé části o velikosti 10 mikrometrů (tenčí, než je průměr vlasu) a pod tlakem 60 - 100 barů je rozprášena pomocí turbíny a miniaturních trysek do prostoru.

Vzhledem k tomu, že se rozprášená voda potřebuje okamžitě vypařit, ještě než dopadne na zem nebo na osoby v okolí, dochází k poklesu okolní teploty až o 10 stupňů - tento proces se nazývá termodynamika.

PC1

Systém nachází uplatnění například při skladování ovoce nebo zeleniny, kdy chrání produkty před poletujícím hmyzem a zároveň udržuje optimální klima. Velmi dobře se hodí do uzavřených prostor s větším výskytem lidí, protože roztok umíme zároveň okysličit, což zajistí větší komfort obyvatel v prostorech bez odvětrávání. Skvělým pomocníkem je také na pláži, protože nevyžaduje velký příkon, je možný jeho provoz i na baterie. Kromě osvěžujícího momentu umí zároveň okolní prostory doplnit pohlcovači pachu nebo zvoleným aroma. Z tohoto důvodu je tento produkt zajímavý do barů a restaurací, kde se dá zavěsit na strop a zároveň může sloužit i jako zdroj světla.

Zvláštní využití najde také jako ratanový doplněk na terasy, kde může sloužit jako přísun čerstvého vzduchu s nádechem oceánu a přispět tak k romantické náladě u vína. Na fotografiích níže vidíte například aplikaci pro eliminaci prachu v průmyslovém prostředí.

PC2

Zajímá Vás některé z využití termodynamiky pro vlastní potřeby ? Jste provozovatel baru, restaurace, potravin nebo máte na starosti průmyslové provozy ? Zeptejte se nás na podrobnosti. Termodynamika je velmi dobře využitelná i v městském mobiliáři !