TOPlist TOPlist TOPlist

Kontrola kvality vody z vlastní studny je stále podceňována

Starejte se o svůj zdroj vody, odměnou Vám bude pevné zdraví !

Máte vlastní zdroj vody ? Studnu či vrt ? Pravidelná kontrola kvality vody by měla být samozřejmostí ! Majitelé vlastních zdrojů vody mnohdy zapomínají na to, že by měli zdroj občas nechat zkontrolovat. Kvalitu vody kontrolujte pravidelně vhodným rozborem vody. Pokud nekontrolujete vodu vícekrát ročně, pak Vám doporučujeme její kontrolu alespoň 2x do roka, méně vhodná je pak kontrola 1x ročně.

Kvalitu vody kontrolujte pravidelně

Pravidelnost při kontrolách kvality vody má velkou výhodu v tom, že nám jednotlivé rozbory vody ukáží případné změny stavu za určité časové období, zpravidla jednou za 6 měsíců. Taková informace, resp. porovnání dvou rozborů vody mezi sebou má velkou vypovídací hodnotu a mnohé napoví. Pokud jste z těch, kteří si zakládají na pravidelnosti, pak jsou ideálním obdobím pro rozbor vody jaro a podzim. 

Studna nebo vrt není pouze voda

Většina majitelů vlastních zdrojů vody zapomíná, že kromě kontroly vody by měli čas od času nechat zkontrolovat kompletní studnu nebo vrt, jejich okolí, vystrojení, vyčistit sání čerpadla, případně provést dezinfekci studny a vybrání sedimentu ze dna. Tím se nejen zvýší jímací schopnost studny, ale zároveň dojde k odstranění podhoubí pro růst mikroorganismů, které následně najdeme v celém rozvodném systému a pracně a nákladně se jich poté zbavujeme.

Jak na rozbor vody ?

Pro kontroly vody ze studny využijte námi nabízené rozbory vody, které odráží nejčastěji poptávané varianty. Pomocí jednoduché objednávky, která Vám nezabere více jak 5 minut Vašeho času, spustíte celý proces, od odeslání vzorkovnic pro náběr vzorku, na Vaší adresu, až po jejich zpětný odvoz do naší laboratoře, kde pro Vás provedeme příslušný akreditovaný rozbor vody. Vaše starosti s rozbory vody jsou nyní minulostí. Jsme zde, abychom Vám poskytli relevantní informace, profesionální služby a nadstandardní péči akreditované laboratoře. 

Náš typ na závěr

Nemáte čas, nestíhate nebo byste jednoduše raději přenechali péči o svůj zdroj vody profesionálům z oboru, abyste měli jistotu kvalitní, čisté a zdravé vody z vlastního zdroje ? I takovou službu pro Vás můžeme zajistit. Kontaktujte nás, rádi s Vámi projednáme Vaše požadavky a nalezneme řešení, které Vám bude šito na míru ! Voda je naší specializací, s důvěrou se na nás můžete obrátit.