TOPlist TOPlist TOPlist

Základní orientační rozbor vody

1 290 Kč 1 066 Kč bez DPH

Základní orientační rozbor užitkové vody vhodný pro zahrádkáře, chalupáře a jiné sezónní příležitosti.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Proč zvolit tento rozbor vody?

Tento typ rozboru ocení zejména zahrádkáři, chalupáři a všichni ostatní, kteří užívají vodu sezónně. Díky vybraným ukazatelům zjistíte, zda se ve vodě nevyskytují prvky podezřelé z karcinogenních účinků, konkrétně dusičnany, resp. dusitany nebo zda se ve vodě nevyskytují indikátory přítomnosti močoviny ve formě amonných iontů. Rozbor je vhodný pro posouzení, zda je voda vhodná pro použití zejména jako užitková. Z výsledků je také možné určit tvrdost vody (výpočtem na základě množství vápníku a hořčíku), která může negativně ovlivnit použití vody např. na praní.  

Ukazatel mez stanovitelnosti (jednotka) Ukazatel mez stanovitelnosti (jednotka) Ukazatel mez stanovitelnosti (jednotka)
dusičnany 0,27 mg/l mangan 0,5 μg/l chloridy 1 mg/l
dusitany 0,005 mg/l CHSK-Mn 0,5 mg/l sírany 5 mg/l
amonné ionty 0,05 mg/l olovo 1 μg/l vápník 5 μg/l
železo 2 μg/l hliník 10 μg/l hořčík 3 μg/l

 

Co znamená mez stanovitelnosti?

Mez stanovitelnosti uvádí minimální koncentraci látky, kterou lze spolehlivě měřit. Mez stanovitelnosti se obvykle uvádí jako koncentrace v miligramech (mg/l) nebo mikrogramech na litr vody (μg/l).

Při rozboru vody se používá mez stanovitelnosti k určení limitu detekce určité látky v dané vodě. Pokud je koncentrace látky nižší, než mez stanovitelnosti, nelze ji spolehlivě detekovat a měřit. 

Díky nejmodernějšímu vybavení laboratoře jsme schopni zajistit stanovení citlivých prvků i ve velice nízkých koncentracích, při kterých by byly tyto prvky v jiných laboratořích neměřitelné.

Výsledky vám vysvětlíme podrobně a jasně. Zeptejte se na vše, co vás zajímá.

Výsledky analýzy poskytujeme v přehledné a srozumitelné formě, která umožňuje rychlé zhodnocení kvality vody a případné přijetí opatření pro zlepšení její kvality. Na základě výsledků analýzy můžeme poskytnout také doporučení pro úpravu a dezinfekci vody.

Tato služba je vhodná pro majitele nebo správce nemovitostí, kteří používají pitnou vodu z povrchových vodních zdrojů nebo z podzemních vod s vlivem povrchové vody a chtějí mít jistotu, že je voda bezpečná pro lidskou spotřebu.

Expresní termíny analýz na vyžádání. Výsledky již do dvou dnů.

Standardní dodací doba výsledků rozborů je 7-10 pracovních dnů od přijetí vzorku do laboratoře. Mnoho projektů a výrobních procesů však vyžaduje promptní informace pro vykonání rychlých rozhodnutí. S využitím expresního servisu existuje v určitých případech možnost dodání laboratorních výsledků pro rutinní parametry během 2-4 dnů. O možnosti dostupnosti expresních analýz se informujte vždy předem. 

Akreditovaný odběr vody. Je důležitý pro úřední účely.

Akreditovaný odběr vody je služba poskytovaná laboratoří, která byla autorizována k odběru a testování vzorků vody. Tato služba je často používána k zajištění a splnění standardů správného vzorkování. Při akreditovaném odběru vody se dodržují přísné postupy, aby bylo zajištěno, že odběry vzorků jsou reprezentativní pro testovaný zdroj vody. Služba akreditovaného odběru vody je požadována zejména pro úřední účely, jako jsou např. kolaudace nebo jednání s orgány ochrany veřejného zdraví (hygienou). Je vhodná také v případě, že nechcete odběr provádět svépomocí.

Při objednání akreditovaného odběru přijede na místo určení vzorkař, který odběr vzorku provede a následně vzorky doručí do laboratoře. O provedeném odběru bude vytvořen odběrový protokol, který bude nedílnou součástí výsledkového protokolu. Službu akreditovaného odběru lze přidat k objednávce jako volbu dopravy před odesláním objednávky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: