TOPlist TOPlist TOPlist

Pravidelné rozbory vody ze studny - jistota pevného zdraví !

Zatímco u vody z městského vodovodu většina lidí neřeší, co přesně jim teče z kohoutku, majitelé studní nebo lidé napojení na malé obecní vodovody by měli být obezřetnější.

Bohužel není zase tak vzácná situace, že se do vody dostane něco nežádoucího. Ať už to je bakteriální znečištění z nedalekého zemědělského podniku, těžké kovy či zbytky hnojiv nebo příliš mnoho některého prvku, který se jinak běžně vyskytuje ve spodní vodě.

Řešení je nasnadě. Jsou jím pravidelně prováděné rozbory vody, díky nimž má každý hned jasno. Voda je v pořádku a dá se dále bez obav používat nebo se potvrdí problém, který si žádá další  zásah, například v podobě úpravy vody. Moderní technologie dokáží upravit vodu na pitnou.

V nabídce bývají většinou rozbory vody základní nebo podrobné. Prvními z nich byste měli začít, druhé jsou potřeba zejména při kolaudaci nějakého vodohospodářského díla. Anebo v případě, že máte podezření na závažnější znečištění.

S ním samozřejmě není radno si zahrávat, protože přímo ohrožuje lidské zdraví – bakterie, které se dají odhalit pomocí rozboru vody, mohou vyvolat infekce, těžké kovy a další prvky jsou při delším působení toxické. A to nemluvíme o tom, jak dokáže například železo s manganem negativně ovlivni chuť vody i nápojů či jídel z ní připravovaných.

Je přitom škoda mít vlastní studnu a nemoci si vody z ní užívat. Rozbory vody vám pomohou odhalit viníka a jsou prvním krokem na cestě k vyřešení problémů, který jinak dost možná otravuje život celé vaší rodině. Podobně si můžete nechat zkontrolovat stav vody v bazénech a dalších nádrží.

Rozbor vody se navíc hodí i firmám, které vypouštějí užitkovou vodu a musí dodržovat přísné normy týkající se jejího složení. Jejich včasné objednání a důkladné provedení je rozhodně mnohem lepší než riskování pokuty. Kontaktujte nás, najdeme pro Vás nejlepší  řešení.