TOPlist TOPlist TOPlist

Úpravou vody ušetříte náklady za elektřinu !

Většina lidí začíná řešit kvalitu vody až ve chvíli, kdy se projeví známky jejího znečištění.  Je třeba si ale uvědomit,  že existují i skryté důsledky nekvalitní vody, jako je například zarůstání potrubí, množení bakterií v inkrustovaných rozvodech apod.

Obvykle je zásadním způsobem podceňována tvrdost vody. Známé projevy tvrdé vody, jako jsou mapy na sanitární keramice, úsady vodního kamene v pračkách, myčkách, bojlerech nebo varných konvicích jsou doprovázeny právě skrytým, a o to více přehlíženým problémem, kterým  je nadměrná spotřeba elektrické energie v důsledku nánosů vodního kamene na elektrospotřebičích, které potřebují větší množství elektrické energie, aby dosáhli stejného výkonu, jako elektrospotřebiče nové, čisté.

Doporučujeme zvážit použití změkčovače vody jako prostředku, jak vodu upravit. Upravená voda pomocí změkčovacího zařízení je šetrná nejen ke spotřebičům v domácnosti, ale ocení ji také lidé se suchou pokožkou, pro které je měkká voda doslova vysvobozením. Velmi dobrých referencí se těší změkčená voda u lidí s kožními problémy jako je například lupénka, atopický ekzém apod.

Vyprané prádlo v upravené, měkké vodě s sebou přináší hebkost a hlavně nižší spotřebu pracích prostředků oproti praní ve vodě tvrdé, a to až o desítky procent. Jedná se tedy o výraznou úsporu, kterou pocítíte nejen při praní, ale také například při mytí nádobí upravenou vodou, kdy je podobně jako u praní zapotřebí méně mycích prostředků.

Pokud se rozhodnete pro úpravu vody změkčovacím zařízením a nebude se jednat o montáž v novostavbě, doporučujeme Vám přidat polyfosfátový filtr na vstupu do domu, jelikož na začátku pomáhá rozpouštět a uvolňovat již nanesené úsady v potrubí.

Úprava vody je naší specializací. Náš tým portálu vo-da.cz je připraven Vám pomoci s výběrem vhodného zařízení. Kontaktujte nás, najdeme pro Vás nejlepší řešení s ohledem na cenu a výkon. Veškeré námi nabízené úpravny vody jsou odborně instalovány na místo určení a jsou pravidelně servisovány