TOPlist TOPlist TOPlist

Vestavba úpravy vody do expedičního vozu

 

19.12.2014 (Vodohospodářské služby ČR s.r.o. / vo-da.cz) Jako jediní v ČR jsme byli ochotni přijmout nelehkou výzvu TIGER FACTORY vymyslet a kompletně zrealizovat vodoinstalaci - vodní nádrže a úpravu vody do expedičního offroadu v rekordním čase a na velmi malém prostoru, který jsme měli k dispozici. Nutno dodat, že po celkovém zaměření a finální přípravě před samotnou realizací, došlo ještě k několika prostorovým úpravám ze strany investora. Realizace tedy probíhala za "pochodu" a vše, co bylo připravené předem, se muselo na místě přehodnotit.

TF1

Kompletní sestava, včetně provozních zkoušek byla připravena na předání během 72 hodin nepřetržité práce. Vše muselo klapnout na 100%, čas se plánoval na minuty. Chyba není přípustná, auto odjíždí na dva roky mimo civilizaci. Po našem zásahu je nyní offroad připraven čerpat vodu do vlastních 600 lit. na míru vestavěných nádrží z jakéhokoli neznámého zdroje (jezera, potoky, moře, městská voda ...)

TF_02

Pro úpravu vody byla použita mimo jiné technologie využívaná NASA pro recyklaci moči kosmonautů, diskontinuální sterilizace vody schopná deaktivovat i chlóru odolné bakterie a prvoky, přizpůsobená pro úsporný provoz a jemná třístupňová předfiltrace hmotných nečistot. Voda je rozdělena na dva hlavní přívody, buď z vodovodního řadu nebo z neznámých zdrojů a odtud dále do několika okruhů po celém offroadu (myčka, dřez, koupelna, wc, technologická voda). Celá instalace je propojena několika bypassy tak, aby bylo možné kombinovat různé způsoby úpravy vody z různých zdrojů.

TF_03

Celá sestava musí odolat velkým otřesům, je energeticky úsporná a dokáže vyrobit až 350 lit. pitné vody za den. Bude prověřena v zemích jako je Španělsko, Gibraltar, Maroko, Afghánistán, Pákistán ... Jedná se o jediný prototyp offroadu se speciální úpravou na světě.

TF_04

Aktuálně má offroad za sebou již několik tisíc kilometrů bezproblémového provozu, vše je plně funkční, voda zcela nezávadná a celá posádka zdravá. Za projevenou důvěru děkujeme a přejeme mnoho dalších, šťastných kilometrů !